Pracownia

Pracownia Psychologiczna została wpisana pod numerem 154/2016 do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Małopolskiego i posiada uprawnienia do badań w zakresie psychologii transportu oraz konsultacji zleconych przez lekarzy medycyny pracy. Oferuje badania kierowców oraz operatorów popularnie zwane badaniami psychotechnicznymi.

Pracownia mieści się w Centrum Medycznym iMed24 co pozwala na równoczesne umówienie i wykonanie badań u innych lekarzy specjalistów.

 

 BADANIE PSYCHOLOGICZNE

Zakres badania psychologicznego zależy od przyczyny, w związku z którą takie badanie jest wykonywane. Dobór metod testowych będzie zatem różnił się w zależności od tego czy osoba badana jest kierowcą czy operatorem. Można jednak wyróżnić elementy z jakich składa się badanie psychologiczne. Obejmuje ono część testową (podczas której badana jest na przykład uwaga, myślenie logiczne oraz osobowość) oraz część aparaturową (sprawdzającą szybkość reakcji, koordynację wzrokowo-ruchową). Istotna jest również rozmowa oraz omówienie uzyskanych wyników.

Ważne, aby zgłosić się na badanie w dobrym samopoczuciu, wyspanym i wypoczętym. Dzień przed badaniem nie należy używać środków psychoaktywnych, aby w trakcie testów być w dobrej kondycji.

Na badanie należy wziąć ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy, skierowanie (jeżeli takie zostało wystawione), a w razie konieczności również okulary.

 

Cennik

150
Badania kierowców
90
Kierowca samochodu służbowego kat. B (konsultacja w ramach medycyny pracy)
70
Badania operatorów
50
Badanie widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie